Killustiku müük

Killustiku müük


Saada päring


Tellimuse või küsimuste korral helista (E-R): +372 5199 0022

Contact Us

Killustik on ehitusmaterjal, mida saadakse kivimi purustamisel ja sõelumisel.



Killustiku tera suurus on tavaliselt vahemikus 2–4, 4–8, 8–16 või 16–32 mm. Lisaks valmistatakse mitmesuguseid dekoratiivkillustikke. Eestis toodetakse killustikku peamiselt lubjakivist, kogus ulatub mitme miljoni kuupmeetrini aastas.


Killustiku kasutusvõimalused on väga laiad, näiteks aluspinnasena asfaldi tootmisel, kõnniteede, platside ja vundamentide ehitusel ning ehituses betoonisegude valmistamisel.


Killustiku valimisel on tähtis killustiku fraktsioon ehk suurus. Suurema fraktsiooniga killustikku kasutatakse kohtades, kus on suurem koormus; väiksemaid fraktsioone aga rohkem kodustes tingimustes, kus pole läbivajumise ohtu. Graniitkillustik on võrreldes tavalise paekivikillustikuga vastupidavam ega tekita tolmu, mistõttu kasutatakse seda eelkõige dekoratiivse elemendina aiatöödel taimedevahelise pinna katmiseks ja erinevate platside ning teeradade rajamisel.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 5199 0022

Paekivi killustik


Paekivi on settekivim, mis koosneb põhiliselt kaltsiumkarbonaadist.

Paekivi on Eesti rahvuskivi. Eesti paekivi – lubjakivi ja dolokivi (dolomiit) – on meil olnud puidu järel tähtsuselt teine ehitusmaterjal, mida on kasutatud juba ligi 3000 aastat. Keskajast säilinud Tallinna vanalinn on parimaks näiteks paekivi headest ehitusomadustest.


Paekivi leidub mitmetes valgetes ja hallides toonides. Paekivi on lihtsam töödelda kui graniiti, sest seda saab lõigata ja käsitööriistadega töödelda. Ehituskivina kasutatav paekivi peab olema vastupidav ilmastikutingimustele, see tähendab külmakindel, hea survetugevusega, vastupidav löökidele ja kulumisele. Paekivi kasutamisel on valida loodusliku välimusega murtud paasi ja töödeldud ehk lihvitud paasi vahel. Mõlemal juhul väljendab kivi oma kaugetest aegadest talletatud kihilist olemust.


Paekivi kasutatakse vundamentide ja dekoratiivsete müüride rajamisel, samuti vanade hoonete restaureerimisel, tihti ka sillutis-, katte- või ääristuskivina. Looduslikul kujul laotakse sellest kuivmüüre ja kasutatakse ka lihtsalt loodusliku dekoratiivse kivina. Paekivikillustikku vajatakse betooni, asfaltbetooni ja raudbetoontoodete valmistamiseks, teedeehitusel ja mitmesugustel muudel ehitustöödel.

Paekivi on saadaval mitmesuguse kuju ja pinnatöötlusega, näiteks vabakujulised sillutusplaadid, vabakujulised lihvitud plaadid, poleeritud plaadid, poollihvplaadid, höövelplaadid, lihvitud plaadid, klombitud kivid, murtud servaga müürikivid, lõigatud ribad jpt.

Graniitkillustik


Graniit on kristalliline tugev silikaati sisaldav tardkivim, mida kasutatakse väga erineval viisil. Mineraalidest sisaldab graniit peamiselt kvartsi, päevakivi (põldpagu) ja vilgukivi.


Graniit on kõva ja külmakindel, seda loetakse üheks maailma vastupidavamaks kivimiks. Seda leidub paljudes värvitoonides ja omapärase mustriga. Kollakas graniit on suhteliselt väiksema kõvadusega, hall keskmise kõvadusega ning punane kõige kõvem. Kivimurrus on ülemised kihid tihti kollaka värvusega (porsunud ja seetõttu eriti halli graniidi puhul kollaka tooniga), alumised kihid rohkem hallikad. Mõni helehall graniit võib aja jooksul muutuda kollakaks. Maailmas ongi kõige enam levinud hall graniit, mis on ka kõige odavam. Ehtsa graniidi tunneb ära ühtlase teralisuse ja vöötide puudumise järgi. Väga tumedat ja musta graniiti ei ole olemas.


Graniidil on mitmeid viimistlusviise: murtud, saetud, poleeritud ja eri variatsioonid seal vahepeal, seega pakub ta huvitavaid disainivõimalusi.


Graniiti kasutatakse treppide, skulptuuride, valgustite, purskkaevude, pinkide, äärekivide jmt valmistamiseks, mis on seetõttu väga vastupidavad. Lisaks on graniitkillustik väga hinnatud teedeehituses ja ka betoonitäitena. Kõige tihedamini kohtab seda aga sillutuskivina (nö nupu- ja täringukivi).

Share by: