Tähelepanu

Kohalevedu ainult Tallinn, Harjumaa ja Raplamaa piires!

Liiva müük

Liiv on peeneteraline sete (tera suurus alla 5 mm), mis koosneb põhiliselt kvartsi, päevakivi, vilgu, glaukoniidi jt mineraalide osakestest.

Liiva kasutatakse tasanduskihina sillutuskivide, asfaldi ja betooni all. Puhas kvartsliiv on klaasi tooraine, aga teda kasutatakse ka pindade puhastamiseks ja töötlemiseks (liivapaber, liivaprits). Kõige rohkem tarvitatakse liiva siiski ehitamisel – mörtide ja krohvide valmistamiseks, raud-, asfalt- ja tavalise betooni täiteks, silikaattoodete valmistamiseks, puiste- ja täitematerjalina teedeehituses, lisandina tsemendi-, keraamika- ja klaasitööstuses jne.

 

Täiteliiv

Täiteliiv sobib hästi kohtadesse, kus liiva kvaliteet ei oma suurt tähtsust. Täiteliiva kasutatakse näiteks vee-, kanalisatsiooni- ja gaasitrasside täiteks ning haljastusel teede ja platside aluse täitematerjalina. Täiteliiva kasutatakse palju ka ehituses.

 

Ehitusliiv / Sõelutudliiv

Ehitusliiv on liiv, mis ei sisalda ei liiga peeneid ega jämedaid terasid ning milles puudub orgaanika. Ehitusliiv on hea materjal erinevateks ehitusega seotud tegevusteks, sh tsemendi ja mördi valmistamiseks, betooni täiteks, teedeehituseks, sillutiste rajamiseks jpm.