Tähelepanu

Kohalevedu ainult Tallinn, Harjumaa ja Raplamaa piires!

Materjali müük

materjalimuu-teenusKvaliteetne killustik koos transpordiga

Killustik on üks populaarsemaid materjale maailmas. Seda toodetakse purustamise ning seejärel sõelumise teel erinevatest kivimitest. Ainuüksi Eestis toodetakse seda materjali miljoneid kuupmeetreid aastas. Killustikku kasutatakse enim aluspinnasena asfaldi tootmisel, kõnniteede, platside ja vundamentide ehitusel ning ehitustöödes betoonsegude valmistamisel.

Valida tuleb õige suurusega ehk fraktsiooniga killustik

Killustik jagatakse tavaliselt kolmeks liigiks: peenike 4-16mm, keskmine 16-32mm ja jäme 32-64mm. Suurema fraktsiooniga killustikku kasutatakse suurema koormusega kohtades ning väiksema fraktsiooniga killustik sobib hästi ka kodustesse tingimustesse.
Populaarseim on keskmine killustik fraktsiooniga 16-32mm, mida kasutatakse peamiselt tänavakivi paigaldaminsel ning teede ja hoonete ehitusel.
Drenaaži paigaldades tuleks aga näiteks eelistada killustikku suurusega 10-20 mm, kuna liiga peenike killustik võib sulgeda toru augukesed, liiga jäme laseb pinnase enda vahelt torusse valguda.

Meie tootevalikus on:

• Jämekillustik – 3-6cm suurune killustik, mis on toodetud paekivimist. Sobib kasutamiseks aluskihina ning erinevaks täiteks.
• Keskmine killustik- 16-32mm ideaalne vundamendi ehitamisel, toetavaks materjaliks sillutiste alla
• Peenkillustik- 4-16mm ja 8-16mm sobib sillutiste aluspinnaseks, erinevate jalgradade ja platside rajamisel, betooni segamisel ning asfalti tootmisel.
• Graniitkillustik – Graniit on must, hall, roosakas või punakas jämedateralise struktuuriga tardkivim. Graniit koosneb põhiliselt kvartsist ja päevakividest. Graniitkillustik on väga tugev ja vastupidav killustik, mida on saadaval erinevat värvi ja suurust. Kasutada saab ideaalnselt haljastustöödel, platside ja teede tegemiseks. Talvel kasutatakse teedel libeduse vastu.
• Paekivisõelmed- 0-45mm sobib hästi tänavakivide paigaldamisel, jalgradade ja teeäärte rajamisel. Sobib kasutamiseks täitematerjalina liiva asemel suurt filtratsiooni mittenõudvates konstruktsioonides.
• Betoonkillustik- taaskasutatav materjal, mida saadakse lammutusjääkide purustamisel. Betoon sõelutakse erineva suurusega fraktsioonideks ning saadud killustik on kasutatav samahästi, kui eelpool nimetatud, kuid on teistega võrreldes odavam.